כל מה שצריך לדעת על התקנת מקלחון

אתם עוברים לבית חדש או משפצים את האמבטיה בבית, אתם הולכים להתקין בבית מקלחונים חדשים. מה חשוב שתדעו? איזה מקלחון לקנות? לפי מה בוחרים מקלחון? מה זה מקלחון טוב?

 

סוגי מקלחונים

מקלחון פינתי – ממוקם בין שני קירות

מקלחון חזיתי – ממוקם בין שני קירות מצדיו ואחד מאחוריו

מקלחון פינתי מעוגל – מקלחון פינתי מעוגל הוא מקלחון הממוקם בין שני קירות המחופה בדלת אחת או שתיים הנסגרות בצורה מעגלית.

 

גודל המקלחון

גודל סטנדרטי של מקלחון הוא 80X80 סנטימטר וניתן למצוא מקלחונים במידות של 90X90 סנטימטר. אם המידות לא מספקות אתכם תמיד תוכלו להזמין מקלחון באופן פרטי עם המידות הרצויות לכם.

ייתכן שחדר הרחצה שלכם קטן. גם אם כך, כדאי בכל זאת למקם מדפים בתוך שטח המקלחון. מיקום בקבוקי הסבון מחוץ למקלחון יפגום בחוויית הרחצה.

במידה שהשטח מאפשר זאת, רצוי להתקין מקלחון המתאים ברוחבו לרחצת נכים המרותקים לכיסא גלגלים. לעולם אין לדעת מתי נזדקק להנגשה זו, אם בעבור הורה מבוגר או עקב פגיעה זמנית.

 

דלתות

דלת מקלחון תקנית עשויה מזכוכית מחוסמת או מטריפלקס, בעובי של 8 מילימטרים לכל הפחות.

הטריפלקס (זכוכית רבודה – זכוכית שכבות) מוכר כ"זכוכית שלא מתנפצת לרסיסים". בעת שבירה של זכוכית טריפלקס, הזכוכית תישאר דבוקה ליריעה אליה היא מוצמדת.

זכוכית מחוסמת היא זכוכית עמידה במיוחד, בערך פי חמישה מזכוכית סטנדרטית.

ניתן אגב להזמין זכוכית שהיא גם רבודה וגם מחוסמת.

 

כיוון פתיחת הדלת

אם המקלחון הוא עם דלתות הזזה יש להתקין על הגבהה קלה שתעצור את מי המקלחת מלזרום אל מחוץ למקלחון. כמו כן כדאי להתקין אותן כך שהפתיחה תהיה כלפי חוץ, מבחינה בטיחותית. אם דלתות המקלחות הן דלתות הזזה, הרי שהן כבר מקובעות למסילות המהוות הגבהה וחסימה למי המקלחת ומונעים מהם לזרום מחוץ לגבולות המקלחון.

 

בטיחות המקלחון

לעומת רחצה באמבטיה, במקלחון אין סכנת טביעה. יחד עם זאת, אל תשאירו ילדים קטנים להתקלח לבד – השגיחו עליהם גם ברחצה במקלחון.

רצפת המקלחון צריכה להיות כזאת שתמנע החלקה. ודאו כי אין סכנת החלקה במקלחון שלכם. במידה שרצפת המקלחון חלקה, השתמשו בשטיחון לאמבט מונע החלקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *