בדק בית

בדק ביתליקויי בנייה, בדק בית מקבלן, בדיקת דירה יד שניה, בדק בית לאחר שיפוצים, ביקורת מבנים, איתור נזילות, ריצוף, תהליך בדק בית, בדיקת בית FAQ, בדק בית השוואת מחירים, בדק בית מחיר, בדק בית כלי עבודה, בדק בית המלצות

קבלו 5 הצעות מחיר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  טלפון

  נושא

  קיבלתם את המפתחות לדירה החדשה שרכשתם, ולאחר מאמץ כה ארוך ומתיש אתם רוצים לנוח מהריצות אחר הבנקים, בעלי מקצוע, ההובלות ועוד. אך אט אט אתם מגלים כי החלון בחדר אינו אטום לגמרי, בחדר המדרגות יש קיר חשוף ועוד ליקויים אחרים שמפריעים בעין. למעשה עם קבלת המפתחות מהקבלן אתם מקבלים תקופת אחריות מהקבלן וחשוב לנצלה בזמן. אחריות הקבלן על הדירה או הבניין היא למשך שנה במהלכה תוכלו לדרוש שהבניין יעמוד במפרט הטכני כפי שנקבע, כלומר על כל ליקוי המתגלה בבנין הקבלן אחראי לתקן.חלק מהליקויים גלויים לעין וחלקם לא, למעשה חלק גדול מהליקויים רק מהנדס ביקורת מבנים יכול לראות בשנים הראשונות ולמעשה הנזק מבנייה לקויי היכול לבוא לידי ביטוי רק לאחר מספר שנים של שימוש.

  מה בודקים?

  ליקויי בניה הם לא באים לידי ביטוי רק בחלון שאינו אטום או רטיבות בתקרה. ליקויי בנייה הן כל מפרט בנייה שאינו נעשה כראוי החל מבנייה שאינה עומדת בתקן ועד סוג החיפויים שבחר הקבלן להניח בחדר המדרגות. ליקוי בנייה יכולים להיות:

  • אי התאמה למפרט ולתוכניות, למשל ממ"ד שהוא קטן מהגודל הנדרש, דלתות לא תקניות או חריגות בנייה.
  • ליקויי בנייה המנוגדים לתקנים, למשל גובה המדרגות שאינו אחיד, דלתות שאינו חסינות אש וכדומה.
  • חיפוי חוץ למשל איזה סוג חיפוי יש מחוץ לבניין, האם הוא בטיחותי

   בדק בית כולל בדיקה של מהנדסים המתמחים בתחום הבניה בארץ ובודקים את המבנה במטרה לזהות ליקויי בנייה. הבדיקה אורכת מספר שעות הכוללת את כל המבנה והדירות ולאחר מכן מופק דו"ח המתאר את ליקויי הבנייה הקיימים. ישנם מקרים שיצוין בדו"ח גם סעיף של ירידת ערך הדירה בשל הליקויים הקיימים. ליקוי בנייה יכול להיות גובה המדרגות, דלת שלא נסגרת טוב, בעיות אקוסטיקה, בעיות במעטפת החיצונית של הבניין, בעיות בידוד ועוד. ליקויי בנייה נובעים לרוב מחוסר ניסיון או אי ידיעה או אי הבנה של התקנות והחוקים בישראל. ליקויי בנייה עלולים להוות סכנה בטיחותית לדיירים בבית או בבניין, לבלאי מואץ שעלול להביא להוצאות כבדות אם הליקוי לא מתגלה בזמן ואף לירידת ערך הדירה. דו"ח הנכתב עבור ליקויי הבנייה צריך לכלול ציון אסמכתאות, מה נדרש לתיקון, תיאור העבודה, מחירון הליקויים וערך הדירה במקרה שיש ירידת ערך של הדירה. חשוב שהדו"ח יהיה ברור ותקני על מנת שתוכלו להציגו לפני הקבלן.

  אז מה עושים?

  חשוב בראש ובראשונה לפנות לחברה המתמחה בבדק בית ולהזמין מהנדס המתמחה בליקויי בנייה לבוא ולבדוק את הבית. לאחר בדיקה מעמיקה מוכן דו"ח המתאר את ליקויי הבנייה. עם הדו"ח ניתן לגשת לקבלן על מנת שיוכל לבצע תיקון לליקויים הקיימים. הקבלן חייב לתקן את הליקויים לפי חוק המכר. פעמים רבות עלול הקבלן להתחמק מתיקון הליקויים או שהדיירים אינם מודעים ללקויים הקיימים. ולכן חשוב לא לדחות את הנושא ולהתחיל לטפל עם קבלת המפתחות לדירה. בדק בית חשוב לעשות במקרה של קניית בית יד שנייה. הנכס שאנו קונים הוא הקנייה היקרה שאנו עושים בחיינו, לא היינו רוצים לגלות כי הנכס בעייתי כגון בעיות חריגה בבניה או שהצנרת בבית הרוסה וחייבים להחליפה. בדק בית לדירות יד שנייה חשוב לערוך לפני קניית הנכס.


  השוואת מחירים

  סקירה באינטרנט מעלה חברות רבות המציעות בדק בית. לכן גם בתחום זה חשוב לבדוק לפני שחוברים לחברה זו או אחרת. בדקו אצל חברים ומכרים אם הם יכולים להמליץ לכם על חברה שהם סומכים עליה. השוו מחירים בין מספר חברות שקראתם עליהם, קראו המלצות עליהם והשוו מחירים. חשוב לבחור חברה מקצועית מאחר שכל פספוס קטן בליקויים עלולה לגרום נזק רב ולעלות לכם בכספים ובעוגמת נפש.

   

  Comments are closed.