איתור נזילות מים עם מצלמה תרמית

נתחיל מהסוף, איתור נזילות מים עם מצלמה תרמית מאפשרת בקלות לאתר את הנזילה וזאת מבלי לפתוח את הקיר או להרים מרצפות. השאלה היא האם ישתלם לשלם את  הסכום הנדרש כדי לאתר את הנזילה באמצעות מצלמה מיוחדת? כאן, אין תשובה אחת נכונה והתשובה תלוי בהרבה משתנים. האם מדובר בדירה ישנה או חדשה, האם הקיר הוא קיר גבס או לבנים? האם הדירה עומדת לפני שיפוץ או לאחר שיפוץ והאם השיפוץ עשוי לעלות יותר מהאיתור הנזילה. לכן, כאשר מחפשים עלות איתור נזילות במצלמה טרמית יש לקחת בחשבון את כל הנתונים  ובהתאם לזאת להחליט.

מצלמה תרמית או מצלמה טרמית כמה זה עולה?

אין זה באמת משנה איך רושמים, מאחר שמדובר במילה לועזית ולמעשה שתי הצורות נכונות, השאלה היא  מהי עלות איתור נזילות במצלמה טרמית. למעשה כל פרויקט של איתור נזילות בבית הוא שונה מבית לבית ומדירה לדירה. ישנם מקרים שיהיה נוח לבצע את הבדיקה באמצעות סיב אופטי ויש בדיקות שיעשו באמצעות בדיקת לחצים בשעוני לחץ. לכן, חשוב להזמין את החברה המתמחה באיתור, ובעלת ניסיון לבחור בדרך הנכונה למצוא את מקור הנזילה.

אם לא יודעים את המחיר מראש – מה עושים?

לרוב בעת בקשה להצעת מחיר, חשוב לבדוק טווח מחיר כללי לבדיקה. פעמים רבות המחיר יקבע לפי הערכת מחיר סופית במקום. כדאי להזמין את החברה המבצעת איתור נזילות שהיא אמינה ומקצועית.

איתור נזילות בבית מתבצע בהתאם למיקום הסימנים המעידים על הנזילה או הלחות הנמצאים בקירות. בדיקה המצלמה תרמית כוללת הזרמת מים חמים למערכת ובדיקת הצינורות באמצעות המצלמה.

לאחר איתור הנזילה התיקון היה במקום. ברוב הפעמים מדובר בצינורות שהחיבור בניהם התשחרר וגרם לנזילה או איטום לקוי שגורם למים לצאת מהמערכת.  

איתור נזילות באמצעות חיישן גז

דרך נוספת לאיתור נזילות היא באמצעות גז מיוחד המוחדר לצינורות אלה. מכשיר מיוחד המחדיר גז לצנרת ומקבל את קריאות מעודכנות למיקום בו הגז יוצא מהצינור. כך, ניתן לדעת בדיוק היכן הדליפה נמצאת. עלות איתור נזילות באמצעות גז גבוהה יותר בהשוואה לאיתור במצלמה תרמית.

מדוע חשוב לבצע מראש את הבדיקות הללו?

מים שנמצאים בתוך הקירות או מתחת למרצפות יכולים לגרום לנזק למבנה. לרוב המצאות מים היא  לאורך זמן ורק לאחר מספר שנים תגלו את הנזק שנוצר. התיקון של הנזק יהיה גדול ומשמעותי יותר מהחלפת צינור או תיקונו.

 

לסיכום, אם אתם מתלבטים אם להזמין שירות של איתור נזילות, חשוב לפנות אלך המומחים בתחום. אנו ב- NOLEAKS מומחים באיתור נזילות בבתים ובמבנים. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *