הקמת גינות – מהרעיון עד לביצוע

בין אם עכשיו החלטתם לשנות את מראה גינה שלכן או שעברתם לבית חלומותיכם הפרטי, ואתם צריכים הקמת גינה, הקמת גינה ע"י חברה מקצועית עם צוות גננים מיומן ומנוסה היא הפיתרון עבורכם. הקמת גינות היא עסק למקצוענים, המצריך ידע מבחינת צמחיה וחומרי בנייה, על מנת ליצור גינה מושקעת ולמנוע בעיות ותקלות בהמשך חייה של הגינה שלכם.

שלב התכנון

השלב הראשון של הקמת גינה הוא התכנון והעיצוב של הגינה, והמטרה היא להגיע לרמה מדוקדקת של הגינה. התכנון של הקמת גינות כולל לקחת בחשבון את צרכים והרצונות של בעלי הבית, נתוני הגינה וכל אלה עם הידע והניסיון המקצועי של חברת הקמת גינות מקצועית. תכנון הקמת גינה מתחיל בחלוקה של הגינה, היכן ימוקם פינת הישיבה, היכן יהיו עצים והיכן צמחים נמוכים במידה והלקוח החליט להוסיף לגינה בריכת נוי או פינת הצללה מיוחדות בגינה, כל אלה יילקחו בחשבון בבניית המבנה הכללי של הגינה. ומחשבה על מערכת ההשקיה הממוחשבת. לאחר שלב תכנון הקמת גינה וקבלת האישור מבעלי הבית, מתקדמים לשלב הביצוע.

שלב התשתית של הקמת גינות

החלק הראשון בביצוע הקמת גינות הוא הכנת התשתית. שלב זה של הקמת גינה כולל חפירות, אם יש צורך, טרסות, בריכות נוי, בניית ערוגות, דשא, או דשא סינטטי, העברת תשתית השקיה נסתרת, ושאר ההכנות שיש לעשות מבחינת הקמת גינות לפני שמתחילים בשתילת  הצמחים והעצים. במידה ובני הבית ירצו גינה אורגנית היא תילקח בחשבון והמיקום יקבע בהתאם לאופי הגינה ומיקום הטוב ביותר עבור גינה אורגנית.

הקמת גינה – שלב בחירת צמחיה

כמובן שעיקר העניין בגינה הוא הצמחייה שבה, מכאן שלב חשוב של הקמת גינות הוא בחירת הצמחייה המתאימה לתנאי השטח הקיימים והן לרצונות המשפחה. בחירת הצמחייה נקבעת לפי מיקום הגינה, כמה שמש יש וכמה מקום מוצל, וכל זה נקבע עוד לפני תחילת הקמת גינה. הקמת גינה מבחינת צמחיה כוללת שתילת הצמחים, מיקומם הנכון ביותר עבור כל צמח, ודאגה בסופו של התהליך שכל צמח יקבל את כמות המים, האור והצל הדרושים לו.

שלבים נוספים של הקמת גינות

לאחר ביצוע עבודות התשתית מגיעים לשלב הבא של הקמת גינה, שכוללים את שתילת הצמחים השונים במיקומים שנקבעו, פריסת דשא, בניית השבילים, הוספת חיפוי קרקע, ועוד. הקמת גינה בהרבה מקרים תכלול גם בניית דק, ולעיתים פרגולה באזור הישיבה המרכזי. השלב האחרון  של הקמת גינה הוא לחבר את הגינה למערכת השקיה ממוחשבת, הקמת גינות מחייבת מערכות אלו לתחזוקה יעילה וחסכונית של הצמחים. צריך לזכור שהקמת גינה היא חלק אחד ויש לבצע תחזוקת גינה לאורך כל השנה.​

זקוקים לגנן? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  טלפון

  נושאן

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *