מתי כדאי להחליף מנעול בבית

ישנם מגוון של מקרים שבהם נתקל בצורך בהזמנת פורץ מנעולים. המקרה הכי מוכר אולי, שכנראה רובנו נתקלנו בו אצלנו או אצל שכנים, הוא כאשר מותקנת דלת נטרקת. הכוונה היא שבעת סגירת הדלת, היא ננעלת. ידית הדלת החיצונית אינה ידית נלחצת, ובמקרה שסגרנו את הדלת מחוץ לבית, לא ניתן להיכנס אליו ללא מפתח. רובנו אולי נתקלנו במקרה כזה, ואולי אף במקרים שבהם אנשים נכנסו לביתם דרך חלון בית השכנים, על מנת להיכנס לביתם, אפילו אם הם מתגוררים בקומה גבוהה. זה כמובן לא מומלץ, וכדאי להימנע ממעבר בין מרפסות. במידה שיש לכם דלת כזאת – דלת נטרקת, הדבר הכי טוב לעשות הוא כמובן להיות עירניים בנוגע לכניסות והיציאות שלכם מפתח הבית. אפילו אם אתם יורדים רק כדי לשפוך את דלת או לדבר עם שכן, מוטב לצאת תמיד עם המפתח ביד או בכיס. אפשר גם להשאיר את המחצלת כך שתחצוץ בין הדלת למשקוף, אולם הכי טוב פשוט לצאת עם המפתח.

כמובן שבמידה שיש לכם דלת נטרקת, מומלץ שיהיו מספיק מפתחות רזרביים בקרבת הבית – אם זה אצל שכן שאתם סומכים עליו או בן משפחה שגר קרוב, כך שבמקרה הצורך תמיד תוכלו לקפוץ אל אותו קרוב או בן משפחה ולקחת את המפתח הרזרבי שלכם.

אם פרצו לכם אל הבית מומלץ מאוד להזמין פורץ מנעולים. במידה שהפורץ השחית את המנעול, כמובן שלא תהיה לכם ברירה אלא להחליף אותו. במידה שהמנעול לא ניזוק, ואפילו במקרים שבהם הפריצה התבצעה דרך החלון, שימו לב האם הפורץ לקח איתו מפתח רזרבי שאתם שומרים בבית.

במידה שאתם או מישהו מבני המשפחה איבד את המפתח אל הבית, מומלץ מאוד להחליף את המנעול. ייתכן שהמפתח פשוט נזרק כאשר לא המוצא לא איתר אתכם, אולם ייתכן שהמפתח נגנב או הגיע למישהו שעלול לעשות במפתח שימוש לרעה. ככלל, עדיף לא לתת מפתח של הבית לאדם שאינכם סומכים עליו לחלוטין. לעתים אנו נותנים מפתח לאנשים שמנקים את לנו את הבית או צריכים להגיע אליו למטרה כלשהי. בדקו שהאדם שאתם נותנים לו את מפתחות הבית שלכם הוא אדם אמין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *