מה צריך לבדוק לפני שפונים לשירותי אחסנה

אם אתם עושים רילוקיישן, עוברים דירה אבל רוצים לשפץ אותה לפי שאתם נכנסים אליה, או שהדירה החדשה שרכשתם מעוכבת על-ידי הקבלן, כנראה שתזדקקו למקום לאחסון הרכוש שלכם בזמן הזה. איך תבחרו חברה אמינה לאחסון הרכוש שלכם? איפה יש מחסנים? מה משמעות המרחק של המחסנים ממקום המגורים שלכם? מה עוד חשוב לדעת לפני שאתם מאחסנים את כל החפצים היקרים לכם וכמה זה בכלל עולה?

מחיר

נתחיל במחיר. המחיר, כמו בכל תחום אחר, משתנה על-פי פרמטרים שונים. מחסנים יושבים על נדל"ן ועל-כן – בנדל"ן, כמו בנדל"ן – יש השפעה של מיקום המחסנים על המחיר.

ישנם מחסנים רבים בדרום הארץ ובצפון, פחות במרכז, והם כמובן גובים תשלום גבוה יותר בדרך כלל, אך לעתים יש חשיבות למיקום המחסנים בקרבת ביתכם – נדבר על זה בהמשך המאמר.

המחיר שאתם משלמים הוא עבור שטח האחסון והשירותים הנלווים, כמו תחזוקת המקום. שימו לב כי אתם נדרשים לשלם אך ורק על השטח שאתם "תופסים" ולא נניח על מחסן שלם. בדקו מה כוללת תחזוקת המקום: המחסנים צריכים להיות נקיים, יבשים וכמובן – מאובטחים. האם המחסנים שפניתם אליהם ממוגנים ומצולמים כך שיורד הסיכוי לפריצה וגניבה של הציוד שלכם? האם המקום מאוורר ועובר ניקוי באופן סדיר?

כמו-כן האחסון יכול לכלול את מחיר ההובלה. כדאי לסגור עם חברת אחסון המתמחה בשירות אחסון תכולת דירה מראש על גובה המחיר במידה שתרצו להאריך את תקופת האחסנה.

אל תשכחו לבדוק כי החברה שפניתם אליה פועלת ברישיון ומגובה באישורים של מכבי האש ומחזיקה ציוד לגילוי וכיבוי אש, גלאי עשן וכן היתרי בנייה. במידה שהחברה שפניתם אליה לא עומדת בתקנים, עלול להיווצר מצב שבו המחסנים ייסגרו זמנית ולכם לא תהיה גישה לציוד שלכם.

נוסף על כך, יש הבדל במחיר בין מחסן לבין מכולה, כאשר התשלום על מכולה הוא נמוך יותר. גם אם בחרתם במכולה, הרי שהיא נדרשת לעמוד בכל הסטנדרטים של ניקיון ואבטחה.

מיקום

כאמור, למיקום המחסנים יש השפעה על בחירתכם. מחיר האחסון יהיה גבוה יותר ככל שתתקרבו למרכז (באותה מידה שדירה תעלה לכם יותר ככל שתתקרבו למרכז). יחד עם זאת, אם אתם זקוקים לגישה לציוד שלכם מדי פעם, כדאי לקחת בחשבון כל מה שכרוך בהגעה למחסנים – את עלויות הנסיעה, את זמני הנסיעה, וכמובן את היכולת שלכם להתפנות להגעה למקום.

ייתכן שאתם סבורים כי לא תזדקקו לחפצים שלכם, אולם קחו בחשבון שאולי יעלו במהלך הזמן צרכים שונים שאינכם מודעים אליהם בעת האחסון, אולי יעלה צורך במסמך כלשהו או בחפץ כלשהו.

וזה מוביל אותנו לטיפ הבא

איך לארוז ולאחסן?

כאשר אתם אורזים, רשמו על גבי הקופסאות את תכולתן, כך יהיה קל יותר לאתר חפצים שתזדקקו להם. בנוסף, בקשו שיאחסנו לכם את הקופסאות והחפצים לפי קטגוריות או לפי חדרי הבית, כך ייקל עליכם למצוא חפצים ומסמכים בעת הצורך.

לסיכום

ארזו את החפצים שלכם לפי קטגוריות, בדקו כי אתם מפקידים את הרכוש שלכם בידיה של חברה מסודרת בעלת רישיון עסק, חפשו חברה שתוכל לתת לכם שירותים נוספים כמו שירותי הובלה – זה יחסוך לכם עבודה מול גורמים שונים בתקופה שבה אתם גם כך עמוסים ולחוצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *