מדרגות

מדרגות

קבלו 5 הצעות מחיר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  טלפון

  נושא

  מדרגות הם יותר מחיבור בין קומות. מדרגות הם חלק מעיצוב הבית ולהן תפקיד חשוב כחלק מעיצוב החלל של הבית. בבתים רגבים קומה ראשונה היא קומת האירוח הכולל את הסלון, המטבח ופינת האוכל. הקומה השנייה מיועדת למגורים וכוללת את חדרי השינה, חדר הכביסה, המקלחות וכדומה. העיצוב הסלון והמטבח לרוב הם כיחידה פתוחה וכחלק מיחידה זו נמצאות המדרגות המובילות לקומה השנייה.

  בניית מדרגות מתחילה בבחירת סוג המדרגות, התאורה שניתן ליצור במקום והחומרים מהם עשויים המרדות וכמובן המעקה. מדרגות בבית מחייבות שיהיו נוחות וקלות לעלייה. התקנים המאפשרים עליה קלה במדרגות מבוססים על חישובים מדוקדקים שאין להקל בהם ראש. בניית מדרגות כוללת עד תשע מדרגות בכל מפלס על מנת להקל את הטיפוס. לאחר תשע מדרגות מומלץ ליצור מפלס המאפשר מספר צעדים. חשוב לא ליצור משטח סיבובי או מעוגל העלול לגרום להחלקה.

  סוגי מדרגות

  מדרגות המותקנות בבית יכולות להיות מעץ או מאבן, מתכת או בטון חשוף. בחירת חומר ממנו עשוי המדרגות יש להתאים לעיצוב הבית במרקם ובצבע. ניתן ליצור את המדרגות כחלק מהמשכיות של ריצוף הבית או ליצור אותן בניגוד לחומר ממנו עשוי ריצוף הבית. כיום עיצוב מדרגות הוא חלק שתופס תאוצה בבית, החל ממדרגות העשויות שיש ועד מדרגות העשויות מזכוכית או ממתכת.

  מדרגות המותקנות מחוץ לבית חשוב לקחת בחשבון מאיזה חומר עשויות המדרגות מאחר שיש את גורם ההחלקה. לכן חשוב לבחור חומר גס ומחוספס. חשוב ליצור שבירה במדרגות ולא ליצור ירידה תלולה במדרגות. במידה וניתן ליצור חדר מדרגות תוכלו להשקיע פחות בעיצוב המדרגות או להשקיע בחומר יקר ממנו עשוי המדרגות.
  המדרגות בבית יכולות לתפוס חלל גדול ולמעשה במקרים רבים אזור המדרגות אינו קטע שמנוצל מבחינת עיצוב הבית. כחלק מעיצוב הבית ניתן ליצור בחלל שמתחת למדרגות פינת צעצועים, ספריה או פינת עבודה עם מחשב. בחלק מהבית ניתן לסגור את האזור כמחסן או כמזווה במידה והמדרגות בקרבת המטבח.

  לא רק עיצוב המדרגות חשוב. מעבר לעיצוב ולנוחות חשוב לחשוב על ביטחון בעלייה במדרגות. בחירת מדרגות שאינן חלקות, בנייה של מדרגות בצורה בטיחותית הכולל מעקה למדרגות. במדיה ויש ילדים יש לקחת בחשבון שיש ליצר מעקה ללא רווחים גדולים, התקן מדבר על מרווח של 11 ס"מ בין העמודים או להוסיף רשת המונעת מהילדים להוציא את הראש מהמעקה.

   

  Comments are closed.