מהו בית אקולוגי

בית אקולוגי או אדריכלות ירוקה מאפשרת לנו לחיות בשלום עם הסביבה שלנו תוך ניצול נכון ומירבי של טכנולוגיות המחזור, האנרגיה הטבעית והמתחדשת הנמצאות סביבנו ומבלי לפגוע בסביבה או להרוס את המשאבים הטבעיים שלה.
יותר ויותר אנשים מבינים בעשורים האחרונים כי שמירה על הטבע הכרחי ואחת הדרכים לגמול לטבע הוא בשמירה על איכות הסביבה. בית אקולוגי אין הכוונה שתנדדו רחוק מכאן ליערות הגדם כדי לגור בצריף. אלא בטרנד חדש שכובש את הארץ והעולם . בנייה של בתים או בניינים עם דגש אקולוגי.

מהי בנייה אקולוגית

בנייה אקולוגית נקראת גם אדריכלות ירוקה שמטרה לתכנון את הבית ולבנות אותו מחומרים מסוימים או באופן אקולוגי ובכך לחסוך פגיעה באיכות הסביבה.
בנייה אקולוגית כוללת גם תכנון של המבנה כך שיהיה חסכוני וינצל את המשאבים הטבעיים הקיימים בטבע.

מה כולל בתכנון

חומרים שמהם בנויים הבית כגון לבנים מבודדות שמונעים בריחה של חימום או קירור הבית.
תכנון מבנה הבית שיזדקק לכמה שפחות ויסות תרמי, החל מכיווני אוויר ועד צורת המבנה שידע לאגור קור או חום במידת הצורך ויחסוך את הוצאות חימום הבית.
שימוש של חומרי מחזור לבניית הבית כגון עצים שניתן למחזר או שימוש בחומרים מקומיים, על מנת לחסוך בהוצאות הובלה של החומרים הנדרשים לבנייה.
גם בתוך הבית יש דגש על מחזור כגון מחזור מים, מים ששימשו למקלחת או לשירותים עוברים דרך מסננים שהופכים מי השקייה. הנקראים גם מים אפורים.
מחזור של פסולת שהופך לדשן לגינה.
אנרגיה סולרית – בארץ שטופת שמש בבתים אקולוגיים רבים גם שאינן נבנו בבניה אקולוגית ניתן להוסיף תשתיות אקולוגיות כגון לוחות סולאריים לשימוש באנרגית השמש לבית.

Comments are closed.