10 טיפים לקניית מטבח חדש

בניית מטבח הוא אחד ההוצאות הגדולות יותר בעיצוב הבית. המטבח הוא אחד המקומות הפעילים יותר בבית, הכנת ארוחות, מפגש של בנית המשפחה ולכן חשוב לנו שהמטבח יהיה מקום נוח לעבודה ונוח לשהות בו. תכנון מטבח הוא שלב מורכב וארוך שעליכם לבחור החל מהיכן ימוקם כל דבר, בהתאם לגודל המיועד למטבח, אילו חומרים יבנה המטבח, כמה אחסון יהיה במטבח, עיצוב המטבח, פרופורציות, לוח זמנים וכמובן תקציב לבניית מטבח. כדי לבנות את מטבח החלומות שלכם יש לכם דרך ארוכה ומורכבת, חשוב לערוך רשימה מסודרת של מה תרצו שיהיה במטבח, ללמוד על עיצובים, על פתרונות פרזול, לבחור חברה לבניית מטבחים, לקרוא את האותיות הקטנות ולהגיע מוכנים עם כל הנתונים שיש לכם.
אספנו עבורכם 10 טיפים בתכנון ועיצוב מטבחים.

תכנון

רגע לפני שאתם פונים אל חברת לרכישת מטבח או בניית מטבח, חשוב שתכינו רשימה של מה אתם תכנון מטבחצריכים במטבח, מהם ההרגלים שלכם, האם אתם זקוקים למשטח עבודה גדול ונוח או שאתם לא מבשלים כמעט, האם אתם צריכים מקומות אחסון רבים, האם אתם נוהגים לארח הרבה.
בוודאי שיש כיום דברים במטבח שלכם שמפריעים לכם, שיש נמוך מדי, משטח עבודה קטן או חוסר במקומות אחסון, וודאו שאינכם חוזרים על טעויות אלו במטבח החדש שלכם.

מידות ועוד מידות

מידות הוא החלק הקריטי בתכנון המטבח, תוכלו לשבת עם מעצבי החנות שבחרתם, אך חשוב להגיע עם המידות המדויקות של המטבח, אם מדובר בדירה חדשה תוכלו להביא אתכם את תוכניות האדריכל, אבל בשיפוץ דירה חשוב שתגיעו עם מדיות מדויקות, סלמן היכן נמצא הניקוז , השקעים וכדומה.

מהו הסגנון שלכם?

כיום ניתן למצוא אינספור דגמי מטבח, מטבחים צבעוניים, מטבחים לבנים, מטבח כפרי או מטבח מינימליסטי, ישנם מטבחים שניתן להוריד תריס ולסגור את המטבח. מעבר לכך האם אתם מעדיפים מטבח שהנירוסטה שולט בו או העץ, האם אתם אוהבים מבריק או מט, מינימליסטי או מעוטר ומהודר. הדרך הטובה ביותר היא לחפש בעיתונים או באינטרנט מטבחים שאהבתם ולהגיע איתם לפגישה עם המעצב. כך יהיה קל יותר להבין מה הכוון אליו אתם חותרים.

לא לבדו

מה הסגנון שלכם הכוונה היא לא רק מה אתם מעדיפים אלא חשוב שהמטבח ישתלב עם סגנון הבית. בית מודרני שבו ממוקם מטבח כפרי יראה מנוכר ולא שייך.

החלק והשלם

בחירה של מטבח אינה מסתימת רק בבחירת צבע הארונות, חשוב שהמטבח ישתלב עם מראה הבית והריצוף בבית. במידה ואתם משפצים מטבח חשוב להביא תמונה של המטבח שלכם הכולל ריצוף המטבח. אם אתם מחליפים גם ריצוץ הביאו דוגמה של סגנון הריצוף שיהיה במטבח.

מסתכלים רחוק

קניית מטבח חדש היא השקעה לא מבוטלת ואחת היקרות בעיצוב הבית, לכן חשוב שתסתכלו כמה שיותר רחוק, לעומת סלון שלא אהבתם שתרצו להחליף, את המטבח יהיה קשה לשנות לגמרי, לכן חשוב שתשקיעו מחשבה, על סגנון המטבח, העיצוב ומה כלול במטבח. ההמלצה להעזר באיש מקצוע ולהגיע מוכנים לפגישה.

סדר עדיפויות

אולי חלמתם על המקרר עם 4 דלתות ובר חיצוני, אבל סביר להניח שאין לכם את התקציב למקרר שחלמתם עליו. תמיד כדאי לבנות סדר עדיפויות מה רוכשים ומה משאירים לרכישה בעתיד. תוכלו לתכנן את המיקום למקרר גדול ולקנות אותו בהמשך, ולעומת זאת הריצוף במטבח לא תוכלו לדחות וכך תוכלו להשקיע בריצוף איכותי ושכל כך רציתם אותו, מבלי להתפשר.השוואת מחירים

מחיר מטבח משתנה בהתאם לגודל, למה כלול במטבח והחומרים ממנו עשוי המטבח. חשוב לבדוק כמה הצעות מחיר לפני שניגשים לרכישת מטבח. בדקו איזה חומרים מציעים לכם בכל מטבח, בדקו היכן אתם מוכנים להתפשר והיכן לא. מעבר לכך בדקו על השירות של החברה והניסיון שלה בתחום.

תקציב

תכנון המטבח כולל גם תכנון התקציב שיש ברשותכם, . חשוב לשים תקציב מוגדר מראש על מנת שתוכלו לסיים את בניית המטבח ולא להישאר עם מטבח שחלקו לא נבנה.
חשוב לשים בצד כסף לחריגות, למשל צנרת שצריך להחליף, מכשיר חדש שלא תכננתם לקנות וכעת צריך.

לקרוא את האותיות הקטנות

רכישת מטבח הוא לא רכשתם לקחתם, מדובר בתהליך ארוך הדורש שיפוץ בבית וחשוב שתפנו לחברה מקצועית ואמינה. קראו את החוזה היטב ומה הוא כולל, כתבו בחוזה זמני עבודה, מחירים וחומרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *