מערכת אזעקה

בית-חכם

בית חכם, התקנת בית חכם, תיקון בית חכם

קבלו 5 הצעות מחיר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  טלפון

  נושא

  איזו מערכת אזעקה לבית הכי מומלצת? מה עדיף מערכת אזעקה אלחוטית או אזעקה קווית? כמה עולה ומי צריך מערכת אזעקה?

  אין ספק שביותר ויותר בתים ניתן למצוא מערכות אזעקה, הצורך להגן על רכוש הבית מפני פורצים להבטיח את הבטיחות של הילדים בבית גם שאנו בעבודה, יחד עם התפתחות הטכנולוגיה שהביאה חידושים בתחום מערכות אזעקה וכיום ניתן למצוא מערכות חכמות ויעילות וירידת מחירי מערכות האזעקה.

  סוגי מערכות אזעקה לבית

  כיום ניתן למצוא שני סוגים עיקריים של מערכות אזעקה: מערכת אזעקה קווית ומערכת אזעקה אלחוטית. ההבדלים בין שתי מערכות אלו הן:

  מערכת אזעקה קווית

  מערכת אזעקה קווית היא הוותיקה יותר, המערכת מחובת בכבלים וחטים בים הגלאים לפאנל הבקרה. את החיווט מטמינים בקירות הבית. מערכת אזעקה קווית זולה יותר אך במידה ואינכם באמצע שיפוץ הבית או בניית הבית, מחיר ההתקנה עלול להתייקר בשל הצורך לחצוב בקירות הבית.

  מערכת אזעקה אלחוטית

  במערכת אזעקה אלחוטית הגלאים מחוברים אל הפאנל באמצעות תשדורת אלחוטית בלבד וללא חיבור פיזי. בנוסף הגלאים והלוח בקרה עובדים על סוללות וללא חיבור לחשמל.

  סוגי גלאים

  במערכות אזעקה ישנם סוגים שונים של גלאים הממוקמים בפתחי הבית, כל סוג גלאי בנוי ופועל בצורה שונה ומיועד למטרה ספציפית. להלן סריקה של הגלאים:

  גלאי קרן או גלאי אקטיבי – גלאי המשדר באמצעות אור אינפרא אדומה ומזהה כל תנועה העוברת בין שני מרכיבי הגלאי. הגלאי יעבוד במקרה שמישהו עובר וחוצה את קרן האור.

  גלאי אקוסטי – פועל באמצעות מיקרופון רגיש הקולט רחשים בסביבה כגון צעדים או דיבור. מתאים רק למקומות שקטים במיוחד

  גלאי וילון – גלאי המותקן לרוב על החלונות ומזהה כל שינוי המתרחש בקרבת החלון. ישנם שני סוגים פנימי וחיצוני.

  גלאי מפסק דלת – גלאי המוסתר בדלת וכלל שני חלקי מגנטים. אחד על הדלת והשני על המשקוף. ישנן מספר סוגים של גלאי מפסק דלת.

  גלאי נפח – גלאי הנפוץ ביותר, פועל על אינפרא אדומה המזהה שינוי בנפח החדר או תנועה בחדר. ניתן למצוא גלאי נפח פנימי וחיצוני.

  אז מה עדיף מערכת אזעקה אלחוטית או קווית?

  יש לזכור ששתי המטרות בסופו של יום מטרתן להעניק הגנה לבית. מכאן שההמלצה בבחירת מערכת אזעקה קווית או אלחוטית תלויה במשתנים השונים שיש לבדוק בהתאמה לצרכים שלכם.

  מערכת קווית – מחירי הרכיבים זולים יותר, אך ההתקנה יקרה במידה ויש לחצוב ביקורת.

  מערכת אלחוטית – מרכיבים יקרים והתקנה זולה.

  מערכת קווית – מגוון מערכת גלאים גדולה יותר ומתאימה לצרכים שונים

  מערכת קווית – מגוון מצומצם של סוגי גלאים.  לפני שהנכם בוחרים מערכת אזעקה אלחוטית או קווית חשוב שתדעו כי בשני הסוגים יש מערכות איכותיות ויש פחות איכותיות, בסופו של יום המערכת תפקידה להתריע מפני חדירה לבית השוני בין שתי סוגי המערכות הוא בפרמטרים שונים שאינם קשורים לתפקוד המערכות

  כמה עולה להתקין מערכת אזעקה

  מערכת קווית זולה יותר ממערכת אזעקה אלחוטית. עם זאת מחיר נגזר מעוד פרמטרים כגון: מספר האזורים, התראות לניידים, האם יש תוספת של מסך LCD בלוח הבקרה ועוד.

  התקנה ותחזוקה

  מערכת אזעקה קווית דורשת חציבה בקירות הבית ולכן חשוב לקחת בחשבון את מחיר ההתקנה היקר יותר. המערכת מתאימה יותר כאשר הבית ממילא בבנייה או בשיפוץ. מערכת אזעקה אלחוטית קלה יותר.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *