מערכות אזעקה לבית ולעסק

אז איך נדע איזו מערכת אזעקה כדאי לנו לרכוש לבית או לעסק? איך נבחר מערכת שתענה לנו על הצרכים שלנו? חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתלחום. אקטיב סקיורטי פועלת כבר מעל לעשור בתחום ומציע שירות מערכות אזעקה לבית ולעסק.

סוגי מערכות אזעקה – קווית ואלחוטית

מערכות האזעקה הקיימות בשוק מתחלקות ל-2: קוויות ואלחוטיות.

מערכת אזעקה קווית

מערכת קווית היא לרוב המערכת המומלצת היתרון העיקרי שאינה מושפעת מקליטה אלחוטית. מערכת קווית מחזיקה מעמד זמן רב יותר ממערכת אלחוטית ואין סוללות בגלאים כפי שיש במערכת אלחוטית. מערכת קווית נדרש תשתית מתאימה לחיווט של הקווים, וכאן החיסרון שלה – נדרש תשתית מתאימה בבית ולכן המערכת מתאימה במקרים של בניה של בית או שיפוץ.

מערכת אלחוטית

מערכת אלחוטית מתאימה שאין תשתית קווית ולא ניתן לבנות תעלות לחיווט. מערכת אזעקה אלחוטית עלולה לחוות הפרעות במערכת האינטרנט ולכן ההמלצה היא לדאוג למערכת אינטרנט הנפרדת מזו של הבית. בנוסף המערכת זקוקה לתחזוקה אחת לתקופה כגון החלפת סוללות בגלאים. כיום מערכת אלחוטית מתקדמת מתשווה באיכותה למערכת קווית. אפשרות נוספת היא התקנה מערכת היברדית המורכבת בחלקה ממערכת קווית ובמקומות שקשה להכין תשתית מניחים מערכת אלחוטית.

אזעקה ביתית – גלאים פנימיים וחיצוניים

ניתן למצוא גלאים המותאמים למערכות קוויות ואלו המתאימים למערכות אלחוטיות. הגלאים שאתם בוחרים צריכים לתת מעטפת על פני כל השטח שעליו אתם רוצים להגן. ההמלצה היא לפזר בצורה כזו שלא יהיו שטחים ללא הגנה. גלאים המקובצים כולם באזור אחד עלולים להיות מנוטרלים ולהשאיר את האזור חשוף. פיזור של הגלאים יתן תמונה טובה איזה גלאי מצפצף מהחלון או החצר וכדומה.

אילו גלאים מומלץ להתקין?

אחד הגלאים הנפוצים ביותר כחלק מערכות אזעקה הוא גלאי הנפח. גלאי הנפח מתאים יותר לפנים הבית. הוא מאפשר לזהות תנועה על ידי שינויים בטמפרטורה. במידה ויש בעלי חיים בבית חשוב ליידע את המתקין כדי שיידע להתקין את הגלאים המתאימים, שלא ייצרו אזעקות שווא.

גלאים נקרא גלאי וילון בדומה לגלאי נפח הוא מגלה על פי שינוי בטמפרטורה. גלאי וילון ממוקם על פתח כגון דלת או חלון מצידו הפנימי או החיצוני והוא. החיסרון הוא שגלאי וילון פנימי מתריע על פריצה, רק אחרי שהפורץ נכנס לתוך שטח הבית, לעומת גלאי חיצוני שמתריע כבר בניסיון החדירה.

ההמלצה היא לבנות גלאים הכוללים הגנה היקפית שתגן על הבית או העסק עוד לפני שנגרם נזק של ממש. עם זאת, ההמלצה לא להסתפק בגלאי חיצוני אלא להתקין גם גלאים פנימיים במקרה שהגלאים החיצונים לא פעלו. ההמלצה על גלאיי וילון פנימיים, שיאפשרו לכם להסתובב באופן חופשי בתוך הבית, גם כשמערכת האזעקה מופעלת.

תוכלו לבקש גם התקנת גלאי עשן שאף הם יהיו מסונכרנים למערכת האזעקה. גלאי אש יפעיל את מערכת האזעקה במקרה של עשן או אש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *