משכנתא

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  טלפון

  נושא

  אין ספק שהצעד המשמעותי של לקיחת משכנתא הוא עול כבד על התקציב המשפחתי שהולך ללוות אתכם שנים ארוכות. גם לאחר כל החישובים והתסריטים של כמה לקחת וכמה נחזיר כל חודש, הדברים לא תמיד פשוטים, המסלולים השונים, החישובים כמה להחזיר בכל חודש, והאם גם לאחר שנים רבות שאנו מחזירים האם כדאי לבדוק את המשכנתא שלנו ואולי לעשות מחזור למשכנתא.

  מעבר לכך עליכם להכיר את המושגים הרבים והשונים בתחום כגון : ריבית קבועה, ריבית משתנה, הערת אזהרה, משכנתא בריבית פריים וכדומה.

  יועץ למשכנתאות

  לקיחת משכנתא היא צעד משמעותי ולכן חשוב לעשות זאת בתבונה. כצעד ראשון מומלץ לבדוק במספר בנקים על מסלולי המשכנתא שהם מציעים. חשוב לבדוק עם יועץ משכנתאות לגבי סוג המשכנתא שכדאי לכם לקחת, בהתאם לתקציב שלכם ובהתאם לתחזיות שלכם, הרחבת המשפחה, שיפור ברמת החיים וכדומה. יועץ משכנתאות ידע לשכלל את כל הנתונים ולהמליץ לכם על משכנתא שמתאימה לכם. יועץ משכנתאות הוא אדם המייצג אתכם ולא את הבנק ולשם כך מומלץ להעזר בו.

  ביטוח משכנתא

  בעת לקיחת משכנתא אתם מחויבים לרכוש ביטוח משכנתא, הכולל ביטוח חיים וביטוח הדירה. הבנק מחייב כל לווה לבטוח את עצמו, אך אם בעבר הייתם חייבים לרכוש את המשכנתא מהבנק וכמובן במחיר מופקע כיום כל חברות הביטוח מציעות פוליסות ביטוח משכנתא, והתוצאה היא תחרות המשתלמת לנו כלקוחות. חשוב לבדוק ולהשוואות בין חברות הביטוח, לבדוק מה כולל הביטוח ולהתאים אותו בהתאם לצרכים שלנו.
  מחזור משכנתא

  במהלך השנים אנו משלמים את תשלומיה משכנתא, השנים עוברות המשפחה גדלה והמשכנתא הופכת לוחצת יותר ויותר על התקציב המשפחתי, אולי קיבלתם ירושה יפה ואתם רוצים להחזיר חלק מהמשכנתא או שמעתם כבר יותר מפעם אחת שיתכן ואתם משלמים יותר מדי מאחר שהריבית ירדה ואתם לקחתם את המשכנתא שהריבית היתה גבוהה? שינוי תנאים אלו יכולים להביא אנשים המחזירים משכנתא לבדוק האם המשכנתא עדיין אידיאלית עבורם.

  האם כדאי לנו למחזר את המשכנתא? האם יש קנסות על מחזור משכנתא, מהן העמלות שיש לשלם? ומי יכול בכלל למחזר משכנתא. חשוב לבדוק את כל התנאים ולערוך בדיקה מקיפה לפני שפועלים. כל שינוי קטן לרעתכם יכול להביא להוצאה כבדה או שינוי לרעתכם בריבית או בתנאים.

  אנו נפרסם באתר מאמרים, טיפים ועזרה במציאת ייעוץ למשכנתא, ביטוח משכנתא, מחזור משכנתא ועוד, במטרה לסייע לכם להבין מעט יותר ובעיקר שתוכלו לפעול בצורה חכמה ונבונה עבורכם.

   

   

  Comments are closed.