דירה להשקעה

החלטתם להשקיע את כספכם ברכישת דירה להשקעה – איפה מתחילים? איפה הכי כדאי היום לקנות דירה להשקעה? איזו דירה היא הכי כדאית להשקעה – 3 חדרים, או אולי 4? ואולי בכלל למצוא אפיק השקעה אחר?

לאורך שנים נחשבה ההשקעה בנדל"ן כמשתלמת, ובמצב הנוכחי של ימינו, כאשר האופציות האחרות להשקעה מניבות אחוזי רווח נמוכים כל-כך, רבים פונים להשקעה בתחום הנדל"ן.

מהם היתרונות שבהשקעה בנדל"ן?

היתרון הבולט הוא כמובן שבהשקעה בכל אפיק אחר אתם עלולים להפסיד את כל כספכם ולהישאר בלי כלום, בעוד בהשקעה בנדל"ן אתם תמיד נשארים עם הנכס שרכשתם.

לאורך השנים נדל"ן תמיד הוכיח עצמו כהשקעה משתלמת. לאורך ההיסטוריה – מחירי הנדל"ן רק עולים ועולים, ובמצב הנוכחי, הסיכוי לירידת מחירים בשוק הנדל"ן נראה אפסי.

אז איך עושים את זה והיכן כדאי לרכוש דירה היום?

מיקום, מיקום, מיקום

שוקי ג'אנה עו"ד מקרקעין מסביר מה כדאי לבדוק לפני רכישה של נכס להשקעה. כולנו כבר יודעים שהדבר הכי חשוב בנדל"ן הוא מיקום. אבל מהו המיקום הטוב ביותר להשקעה?

  1. האם המיקום שבו מצאתם דירה להשקעה הוא איזור שצפוי להתפתח ולצמוח בשנים הקרובות, למשוך אליו אוכלוסייה צעירה ובכך להעלות את מחירי השכירות ואת שווי הדירות?
  2. מהן תוכניות הבנייה הצפויות? אתם עלולים לגלות שמתכוננת בנייה באיזור שעלולה לפגוע ביכולת שלכם להשכיר את הדירה שרכשתם.
  3. ההון העצמי שלכם מול מחיר הנכס – בדרך כלל תקבלו מינוף בנקאי להשקעה, אך כדאי שלא להיכנס להלוואות גבוהות מדי. צריך לקחת בחשבון אפשרות שהדירה תעמוד ריקה בין שוכרים ולא תניב את דמי השכירות בתקופה זו.
  4. איפה אתם גרים? כבעלי דירה מושכרת תצטרכו לבקר בה מדי פעם, ולפעמים גם באופן פתאומי עקב בעיה שעלולה להתעורר כמו הצפה. אם אתם גרים בצפון הארץ, מוטב לכם לקנות דירה להשקעה באיזור הצפון ולא באיזור הדרום, גם אם שם מצאתם דירה שנראית לכם כדאית יותר להשקעה. גם במרכז הארץ צריך לקחת בחשבון נסיעות אל הדירה המושכרת. נסיעה של שעה באמצע היום לכל כיוון היא לא עניין של מה בכך.

חוזה שכירות

כמובן שחוזה שכירות הוא חובה ומומלץ לא לוותר על עיגון כל התנאים בחוזה: שכר הדירה המדויק, תאריך פינוי, העלאת שכר הדירה בתאריך מסוים וכדומה הם דברים שחשוב ששני הצדדים יחתמו שהם יודעים על קיומם ומסכימים להם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *