עיצוב חדר ילדים

עיצוב חדר ילדים היא משימה לא פשוטה, איזה צבע לבחור לחדר האם לצבוע בצבע אחיד או לגוון, איזה ריהוט נבחר לילד, היכן נמקם את המיטה, הארון והצעצועים ועוד. עיצוב חדרי ילדים לא פעם היא משימה בלתי נגמרת, כשנולד החדר כולל מיטה ושידה, לאחר מכן מתחילים להתווסף הצעצועים, מזרן פעילות, הילד זוחל וצריך להוסיף עם גירויים ומשחקים. לאחר מספר שנים מיטת התינוק יוצאת ויש לבחור מיטה חדשה, נוספים עוד משחקים כגון שולחן וכסאות, לוח לכתיבה ועוד.

עיצוב חדרי ילדים הוא לא רק היופי שבחדר אנו רוצים להעניק לילד את הביטחון לכן חשוב לבחור ריהוט שיהיה בעל תו תקן ובטיחותי לילד, למשל שהילד מושך מגירה שהמגירה לא תיפול עליו, שלא יהיו פינות חדות לרהיטים, שהשטיח לא יתפורר לחוטים קטנים ועוד.

לגדול עם הילד

עיצוב חדר ילדים מחייב לבחון כל העת את ההתאמה של החדר לילד. חשוב לעצב מקום שהוא מוגן ונעים לשהות בו, בחרו צבעים בהירים שהינם צבעים נעימים לעיין ולא צבע אחד חזק, ניתן לשלב צבעים באמצעות תמונות, ריהוט ותוספות לחדר כגון ווילונות ועוד.

הרך הקטן נולד, עיצוב החדר הוא באחריות ההורים, חשוב ליצור עבורו מקום נעים, בחרו צבעים שקטים ובהירים, הוסיפו תמונות לקירות, שטיח, ווילון ועוד. חשוב לא ליצור עומס בחדר של משחקים, תמונות או צבעים שיבלבלו את הילד. עצבו את החדר שתהיה פינת משחק ופינה יותר שקטה ופחות גירויים לשינה, שהילד גדל אפשר להוסיף לו מנורת לילה ליד המיטה, או שולחן ליצירה, חשוב כל העת לשנות את החדר בהתאם לגילו של הילד.
שהילד גדל הוא כבר בעל טעם משלו הוא מעדיף את ספיידרמן ופחות את פו הדוב או שהוא אוהב את בוב ספוג ועוד כהנה, יש בנות שיעדיפו פיות או נסיכות ואחרות שלא יתעקשו על זה בכלל. החדר מתחיל לספוג את העדפות של הילד וחשוב לשמוע להעדפותיו. עיצוב חדרי ילדים הוא לא רק מיטת ילדים אלא גם הסדינים שעל המיטה, הוילון, התמונות בחדר ועוד. ילדים גם הולכים פעמים רבות לחברים ורואים דברים שמוצאים חן בעיניהם, מה נחשב היום ומה הם לא ישימו בחדר.

למגוון מיטות ילדים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *