פרקטים

פרקטים

קבלו 5 הצעות מחיר

  שם (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  טלפון

  נושא

  פרקטים כיום נמצאים כמעט בכל בית או עסק, הפרקטים ללא ספק תורמים לאווירה ומשפיעים על העיצוב. כיום ניתן למצוא מגוון של פרקטים, השוני בניהם הוא בסוג הפרקט ואיכות הפרקט. מאמר זה ישפוך אור על סוגי פרקטים בהתאם לאיכות הפרקט ולמידת הטבעיות של החומר ממנו עשוי הפרקט.

  סוגי פרקטים

  פרקטים נבדלים בסוג החומר שממנו הם עשויים, כיום ניתן למצוא בעיקר שלושה סוגי פרקטים

  פרקט מעץ מלא – פרקט הנקרא גם פרקט גושני. פרקט גושני עשוי מעץ מלא שלא עבר עיבוד. עובי הקורות נע בין 14 מ"מ ועד 22 מ. פרקט עץ מלא כולל גימור של שמן או לכה לשם שמירה על העץ פרקט עץ גושני עמיד מפני שחיקה או ליטוש. שמירה על פרקט עץ מלא גולל ליטוש העץ אחת לתקופה. הפעולה היא קילוף עדין של השכבה העליונה של העץ המעניק לפרקט מראה חדש. הייחוד של עץ פרקט הוא בייחודיות שלו שכל לוח נראה שונה במקצת מהלוחות האחרים.

  פרקט עץ רב שכבתי – פרקט רב שכבתי כשמו בנוי משכבות. השכבות התחתונות של הפרקט בנויות מלוחות עץ העשויים מעץ לבן והשכבה העליונה של הפרקט עשויה מעץ טבעי. בדומה לפרקט מעץ מלא מראהו של הפרקט הוא בדמה לעץ המלא, ואחת לתקופה יש ללטש את השכבה העליונה. פרקט שכבתי הינו יותר זול מעץ מלא. בעת קנייה של פרקט רב שכבתי חשוב לבדוק מהו עובי החלק העליון של הפרקט, ככל שעבה יותר כך חייו של הפרקט יאריכו ימים.

  פרקט למינציה – פרקט למינציה הקרוי גם פרקט סינטטי הוא הפרקט הנפוץ כיום ומצתאים לכל כיס. פרקט למינציה עושי מחומר הנקרא  , חומר זה הינו עץ דחוס ומודבק המשמש בסיס לפרקטים. על שכבה זו מודבק נייר מיוחד עם הדפס של פרקט. פרקט למינציה אינו עשוי עץ ויתרונו הוא במחיר הזול. התקנת פרקט למינציה נותן את התחושה של פרקט עץ אמיתי. בשנים האחרונות הפיתוח של פרקט למינציה תורמות לעמידות של הפרקטים מפני שחיקה מהירה.

  פרקטים העשויים מלמינציה נמדדים לפי רמת השחיקה שלהן הנקראת, ככל שהמדד נמוך כך איכות הפרקט נמוכה. למשל פרקט שהמדד שחיקה שלו 5 מתאים לחדר בו יש תנועה רבה כדוגמת חנות או סלון. בחדרים שבהם אין תנועה רבה כגון חדר שינה ניתן להסתפק בפרקט למינציה מדרגה 3 בלבד.

  פרקטים מעץ מלא או פרקטים רב שכבתיים יכולים לכלול גימור לכה או גימור שמן.גימור שמן נעשה לאחר ליטוש הפרקט, גימור זה מעניק לפרקטים מראה טבעי ומבליטה את הטבעיות של העץ. גימור לכה שהינו הגימור הנפוץ יותר כוללים שכבות של לכה המגנים על הפרקטים מפני שחיקה. גימור של לכה על פרקטים שומר גם מפני קרני שמש ושומר על צבעו הטבעי של הפרקט.


  בחירת פרקטים

  האם לקנות פרקטים העשויים עץ מלא או עדיף פרקטים העשויים למינציה? השאלה היא בעיקרה שאלה של תקציב וצורך של הפרקט. פרקט עץ טבעי הינו בעל עמידות שחיקה גבוהה ולמרות מחירו היקר, פרקט עץ מלא יכול להחזיק לשנים רבות. פרקט למינציה במקום של תנועה רבה הינו הזול מבניהם אך עמידות השחיקה היא נמוכה ולאחר מספר שנים יהיה צורך להחליף את הפרקט.

  נושא חשוב נוסף שיש לשים לב בעת בחירת פרקטים הוא מיקום הפרקט, כיום ניתן למצוא אינספור של גווני פרקטים, פרקט מעץ אלון, מייפל וכדומה. לחדרים גדולים ניתן לבחור פרקט כהה ובחדרים קטנים מומלץ לבחור פרקטים בהירים.

   

  קניית פרקט

  איך לבחור פרקט לבית, האם פרקט מעץ מלא או פרקט למינציה? המדריך המלא לבחירת פרקטים לבית.

  פרקט למינציה

  בבתים רבים ניתן למצוא כיום פרקט למינציה. פרקטים למינציה כיום בעלי איכות מתאימים לכל הבית ומוספיפ רבות לעיצוב הבית

  Comments are closed.