קניית פרקט

כיום ניתן למצוא בכל בית ובכל עסק פרקטים, המגוון הרחב של סוגי פרקטים מאפשר לכל אחד לקנות את הפרקט בתקציב שלו. קניית והתקנה של פרקטים דורשת מחשבה על סוג הפרקט ומיקומו, כמו כן התקנת פרקטים דורשת יד מקצועית.

פרקטים הם הטרנד החדש, המראה של הפרקט מוסיף רבות לעיצוב הבית ולאווירה בו. אם בעבר פרקטים היו סמל סטאטוס לעשירים בלבד, כיום ניתן למצוא פרקטים השווים לכל נפש ומתאימים לכל מקום.

קניית פרקטים

פרקטים כיום מגיעים בסוגים שונים, המאפשרים לבחור בין פרקטים יקרים העשויים מעץ מלא ועד פרקטים זולים העשויים למינציה. לכל סוג פרקט היתרונות והחסרונות שלו. פרקטים מעץ מלא יקרים, אך עמידות הפרקטים גבוה לזמן ממושך. פרקט למינציה הינו פרקט זול אך עמידות השחיקה שלו נמוכה ולאחר שנים יהיה צורך להתקין פרקטים חדשים.

קניית פרקט היא שאלה בעיקר של צורך ותקציב. לחדרים שבהם התנועה נמוכה או תזוזת הרהיטים קטנה יחסית מומלץ לבחור פרקט למינציה או פרקט רב שכבתי בהתאם לתקציב. לחדרים בהם התנועה רבה או תזוזת החפצים רבה מומלץ לבחור פרקט עץ מלא או פרקט תלת שכבתי. במידה ובחרתם לחלל שבו התנועה רבה פרקט למינציה קחו בחשבון ששחיקת הפרקט היא נמוכה ולאחר שנים תצטרכו להחליף את הפרקט.

התקנת פרקטים

פרקטים ניתן להתקין בכל חדר בבית. חשוב לבחור את הפרקט לחלל הנכון, במידה ומדובר בחדר קטן חשוב לבחור פרקטים בעלי גוון בהיר. בחללים גדולים ניתן לבחור פרקטים בעלי גוון כהה או בהיר בהתאם לטעם האישי שלכם. חשוב לנסות לראות את כלל התמונה ולא רק דוגמה של מספר לוחות עץ.

פרקטים מתאימים לכל חדר בבית, אך יחד עם זאת חשוב לזכור כי פרקטים אינם מגיבים טוב למים. רטיבות על הפרקטים יכולה לגרום לניפוח העץ ולגבשושיות בעץ, לכם התקנת פרקטים אינה מומלצת בחדרי אמבטיה, במטבחים, בשירותים או בחללים שבהם יש סכנה של רטיבות הרצפה.

התקנת פרקטים ניתנת לעשייה בשתי שיטות: השיטה הצפה – שיטה זו אינה כוללת הדבקה או מסמור של הפרקטים לרצפה. התקנת הפרקט מתבצעת באמצעות חיבורים של הלוחות המתחברים זה לזה, מתחת לפרקט יש להניח שכבה של פולימור שהינו ספוג מיוחד המסייע בספיגת הלחות ומסייע בבידוד הרעשים. פרקט למינציה הינו קל להתקנה ולרוב נעשה בשיטת הצפה.

השיטה השנייה של התקנת פרקטים כוללת מסמור או הדבקה של הפרקטים, שיטה זו יעילה במקרים שאין כוונה להזיז את הפרקטים. התקנת פרקטים למינציה שיש בעתיד צורך להזיזם חשוב להניח חומר מבודד בין החלקים על מנת שניתן יהיה לפרק בקלות את הפרקטים.

התקנת חימום תת רצפתי תחת הפרקטים אפשרית, ולמעשה אין מניעה. חשוב בעת התקנת החימום התת – רצפתי להקפיד על הוראות היצרן.

תחזוקת פרקטים

פרקטים מעבר לתרומתם לעיצוב הינם קלים לתחזוקה. ניקוי פרקטים כולל טאטוא וניגוב הפרקט על ידי מטלית לחה. אחת לתקופה ניתן להשתמש בניגוב פרקטים בחומרי ניקוי הייעודיים לפרקטים, חומריי ניקוי לפרקטים מתאימים לפרקטים מעץ מלא. אחת לתקופה ניתן לעשות חידוש פרקט על ידי חברת מקצועית המורידה שכבה מהפרקט וחושפת שכבה חדשה ורעננה. במידה ונשפך מים על הפרקט חשוב לנגב את הרטיבות במהירות האפשרית על מנת למנוע ניפוח של העץ.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *