קניית תנור חימום לבית

מה בודקים לפני שקונים תנור חימום לבית

תנור חימום הוא דרך יעילה לחמם את הבית בימי החורף הקרים, אך המגוון של סוגי תנורי חימום יכול לבלבל, תנור גז או חשמל, מפזר חום או קמין, ומה על חימום תת רצפתי? בחירה של תנור חימום מחייב לבדוק פרמטרים שונים כגון סוג החדר, גודלו, משך החימום, צריכת חשמל וכמובן בטיחות.

ימי החורף בישראל הם קצרים ומעטים. עם זאת החורף אינו פוסח על ישראל וימים רבים יש צורך בחימום הבית. באזורים שונים בארץ אף יש צורך בחימום לאורך ימים ארוכים. חימום הבית יכול להיעשות בדרכים שונות, קמין, חימום רצפתי, תנורי גז, תנור חשמלי ועוד. בעת בחירת מכשיר לחימום הבית

תנור חימום – הגודל כן קובע

קניית תנור חימום דורש לבדוק תחילה מהם הצרכים שלנו, האם אנו זקוקים לחמם חלל גדול או חלל קטן, האם אנו זקוקים לחימום שעובד בכל שעות היום, או בכל שעות הלילה, או רק בחלק משעות היום? לחימום חלל גדול מומלץ להשתמש בקמין או אח אך יש לקחת בחשבון שעלות ההתקנה יקרה, כמו כן מחירי הנפט והסולר יקרים, דבר המייקר מאוד את עלות השימוש בתנור. במקומות שקר לאורך ימים ארוכים ניתן לחמם את הבית באמצעות חימום תת – רצפתי, ההנחה היא שחימום זה יקר ולכן חשוב לבדוק אפשרות כאשר משפצים או בונים בית חדש, דרך נוספת היא באמצעות רדיאטורים המפוזרים בבית. המערכת עובדת על חימום מים העובר לאורך הצינורות ומחמם את הגופים המפוזרים בבית. גם במקרה זה ההתקנה יקרה. לחללים קטנים כגון חדרים ניתן להשתמש בתנורי חימום פשוטים כגון רדיאטורים בחדרי ילדים שהינם הבטיחותיים ביותר או בתנורי ספיראלה.

האם אנו זקוקים לתנור חימום שיש צורך להזיזו מחדר לחדר או משהו קבוע. האם יש מקום להניח תנור גדול או שהמקום קטן ויש לבחור תנור חימום בעל נפח קטן יותר. חשוב להתאים את התנור לגודל החדר, תנור קטן בסלון גדול יעבוד שעות רבות ולא תרגישו את ההשפעה שלו, וההפך תנור גדול בחדר קטן יצור תחושה של מחנק.

תנורי חימום – לפי צריכה

פרמטר נוסף שיש לקחת בחשבון את הצריכה של התנור חימום, לבדוק כמה הוא צורך חשמל בעיקר אם אנו מדליקים אותו לאורך כל שעות היום והלילה. לכל תנור יש מדבקה עם האותיות A עד G. המצביעים על צריכת החשמל של המכשיר, במידה ומדובר בתנור שעובד במשך שעות רבות מומלץ להשקיע עוד כסף ולקנות תנור בעל צריכת חשמל נמוכה A המופיע בצבע ירוק.תנורי חימום – מילה על בטיחות

פרמטר נוסף הוא בטיחות האם התנור מיועד לסלון או לחדרי השינה, האם יש ילדים קטנים שעלולים לגעת בתנור. הרדיאטורים הם תנורי החימום הבטיחותיים ביותר. הילדים לא יכולים לקבל כוויה ואין אש חשופה. חשוב לבדוק מהם הוראות היצרן ולפעול לפיהם, מפזרי חום יש לשים לב שלא מכסים אותם בבד, בדקו שבתנור שאתם קונים יש מנגנון בטיחות, במידה והתנור נופל הוא נכבה אוטומטית. כמו כן אסור להשאיר תנורי חימום בחדר שעזבנו אותו.

ואחרון, תמיד השאירו אשנב פתוח לחילוף האוויר, על אחת כמה וכמה אם הינכם משתמשים בתנור גז או נפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *