מדריך קצר לשיפוץ דירה

ידוע כי שיפוץ בית הוא פרויקט לא קטן, החשש מפני מה יהיה , האם נבחר קבלן מקצועי? האם נעמוד בתקציב? או באם בכלל נעמוד בזמנים הוא חלק קטן מהחששות של אלו המעוניינים בשיפוץ הבית. ולכן אם אתם מתכננים שיפוץ דירה ולא יודעים איפה להתחיל? ערכנו עבורכם מדריך מלא שיסייע לכם להתחיל ברגל ימין ולסיים בבית מושלם בדיוק כפי שחלמתם. המדריך שערכנו מאגד את כל המידע ה הנדרש לקראת שיפוץ דירה קומפלט, ואף לשיפוץ חלקי. המדריך יפרט צעד אחר צעד, כל מה שצריך לדעת עבור שיפוץ הבית שלכם.

מה משפצים

שיפוץ בית יכול להיות שיפוץ של המטבח והסלון או שיפוץ החדרים ויכול להיות הבית כולו. לעיתים השיפוץ נכפה עלינו, פיצוץ של צינור מים בבית הדורש לשפץ מעבר לצנרת או הזדמנות לשיפוץ כללי או מתוך בחירה, של הגיע הזמן לשדרג את איכות החיים בבית.

שיפוץ הדירה – השראה

החלטתם לשפץ וכעת מתחיל הבלבול הגדול. מה אנחנו רוצים, מטבח גדול או קיר מרובעים, סגנון הייטקי או סגנון נורדי? כיצד נרצה שביתנו יראה לאחר השיפוץ? קשה להחליט ויתכן שחלק מההחלטות לא יתאימו לכם ולכן חשוב להתחיל לפתוח מגזינים או אתרי אינטרנט העוסקים בעיצובים ולפתוח את הראש לעיצובים חדשים. תוכלו לקבל השראה מאתר Pinterest או Houzz אתרים המכילים מגוון של רעיונות לעיצובים לבית. או ללכת וכמו למשל ליריד "צבע טרי". תוכלו לקבל השראה מסיבוב אצל חברים או טיול במלונות בוטיק. מעבר להשראה חשוב שתגבשו לעצמכם איזה סגנון חיים אתם אוהבים, האם אתם אוהבים לבשל, מבלים הרבה בסלון או שמעדיפים סלון מסודר? כמובן שאם החלטתם לקחת מעצב פנים או אדריכל, כמובן שהם יסיעו לכם להבין מה בדיוק אתם רוצים ולהכווין אתכם למקורות השראה נוספים.

הגדרת תקציב לשיפוץ הדירה

אחרי שהגדרנו בדיוק את הרצונות והמטרות שלנו מהשיפוץ, למשל אם השיפוץ למטרת השבחת הנכס, להשקעה או למגורים נתייחס באופן שונה לשיפוץ. וכעת זה הזמן לגבש את התקציב לשיפוץ. כדי לקבל את התמונה המדויקת ביותר על גובה התקציב, חשוב להכין תוכנית של השיפוץ, מידות, לכתב כמויות של הציוד הנדרש ולפנות לקבלנים לקבלת הצעת מחיר מסודרת. קחו בחשבון שאין סוף לחלומות ולתקציב ולכן אם יש לכם תקציב מוגבל דאגו קודם לשיפוץ הכבד, כגון צנרת או קירות ותוכלו בעתיד לעשות לדירה "הלבשת בית". כמו כן הגדירו מראש 20 אחוז מהתקציב עבור בלת"מים בתהליך. בררו על מחירים, על השכרת מכולה לפינוי פסולת בניין, על אנשי מקצוע ועוד. ההמלצה שלנו לעבוד עם טבלת אקסל לניהול תקציב השיפוצים באופן מדויק. אחת התלונות שמוכרות של אנשים ששיפצו את הבית הוא על חריגה רצינית מהתקציב, והדבר יכול לנובע מתכנון לקוי ולכן ככל שתהיו יותר מסודרים ומתוכננים, פחות תוציאו כספים שלא תכננתם.

בניית תכנית השיפוץ

את שלב בניית התוכנית ניתן לבצע לבד או עם אדריכל או מעצב פנים. אמנם תוכלו לעשות זאת לבד אבל עין מקצועית שתסתכל על התוכנית חשובה להסב את תשומת ליבכם לדברים שפיספסתם או שניתן לשפר. כאשר בונים תכנית עם בעל מקצוע, בשלב הראשוני הוא ישאל לגבי הצרכים שלכם, ובסופו של תהליך יבנה שרטוט של הדירה. אם החלטתם לשבור קירות חשוב להתייעץ עם קונסטרוקטור.

קבלת הצעת מחיר לשיפוץ דירה

הצעת המחיר עבור שיפוץ דירה חשובה על מנת להבין את גודל ההוצאה ולבחור את הקבלן שיעשה עוברכם את השיפוץ. הצעת מחיר יכולה להעיד על מקצועיותו אבל חשוב לקבל הצעה מחיר כתובה שהיא החוזה ביניכם ובין הקבלן. בנוסף חשוב לקבל המצלות על הקבלן מאנשים שעשו שיפוץ ולראות את העבודות שלו. האם יש גימורים יפים, האם עמד בזמנים או בתקציב.
הצעת מחיר צריכה לכלול את הפרטים הבאים: פירוט העבודה (כלומר מה העבודה כוללת ואם המחיר כולל חומרים), לוח הזמנים מפורט של העבודה ומועד סיום, פריסת התשלומים ותוקף ההצעה. חשוב לקבל הצעות זהות מבחינת המפרט, כך תוכלו להשוות ביניהן. הצעת מחיר לא מפורטת עלולה להוביל לוויכוחים ועימותים במהלך השיפוץ, כאשר הדברים כתובים בצורה ברורה הקבלן לא יוכל להתכחש על מה שהוא חתם בהצעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *