פרקט למינציה

פרקט בבית מוסיף רבות לעיצוב הבית ולאווירה בו. ואכן בבתים רבים הפרקט הוא הדרך המועדפת לרצף את הבית. פרקט למינציה נקרא גם פרקט סינטטי מאחר שאין הוא כולל לחות עץ טבעי כלל. עם זאת רבים בוחרים בו בשל היתרונות הרבים שלו.

מהו פרקט למינציה?

פרקט למינציה הינו הפרקט הזול ביותר. הפרקט עשוי מתרכובת על עצים שונים. שעליו מודבק טפט מיוחד בדוגמה של פרקט עץ. רבים חושבים שהפרקט עשוי מקרטון או שאריות של נייר, אך למעשה הוא עשוי 90% מעץ.

פרקט למינציה מתאים לכל חדר. פרקט למינציה עשוי מלוחות שנקראות HDF, שהינם לוחות העשויים מעץ גרוס ומודבק בדחיסות גבוה. על לוחות אלו מדביקים שכבה דקה של נייר עם דוגמה המודפסת עליו. ניתן למצוא אותו כיום בבתים רבים בחדרי השינה, בחנויות ביגוד ועוד. פרקט למינציה ניתן לקבל במגוון טקסטורות ודוגמאות של עץ, החל מפרקט למינציה בעל גוון כהה ועד בהיר ביותר, כמו כן ניתן לקבל את הדוגמא כלוחות עץ ארוכים או בדוגמא של ריבועים קטנים של לוחות עץ. בנוסף פרקט למינציה קל להרכבה

יתרונות פרקט למינציה

פרקט למינציה הוא הפרקט הזול ביותר ולכן הוא שווה לכל נפש. בנוסף בין אפשרויות הריצוף לבתים ישנים הוא מועדף על הדבקת רצוף או שטיחים מקיר לקיר. הוא משדרג את מראה הבית ונראה כפרקט עץ אמיתי.

פרקט למינציה הינו פרקט שאינו דורש תחזוקה מיוחדת, הפרקט ניתן לניקוי בקלות וללא מאמץ.
פרקט מוסיף רבות לאווירה החמימה והנעימה, הוא משדר יוקרה ורבים משתמשים בפרקט גם במשרד ובחנויות.
פרקט אידיאלי גם לחדרי שינה וחדרי ילדים הוא מחליף את הריצוף ונוח לשבת עליו בבית ונוח לשבת עליו.
פרקט למינציה מנוח להרכבה וקל לפירוק והרכבה במקום אחר, במידה ומדובר בדירות שכורות, אין צורך לוותר על הנוחות של הפרקט.
פרקט למינציה מגיע במגוון דוגמאות גוונים וצבעים. פרקט למינציה עמיד לשריטות וכתמים, אין בעיה לגדל בבית חיות מחמד מאחר שאינו נשרט בקלות.
יתרון נוסף הוא המחיר, יחסית להוצאה על ריצוף או פרקט עץ, הפרקט למינציה הוא הפרקט הזול ביותר, הפרקט נשאר לשנים רבות ונשמר לאורך שנים.
החסרונות של פרקט למינציה הוא באורך החיים שלו, לאחר עשור לרוב יהיה צורך להחליפו, תלוי ברמת השחיקה שלו. ופרקט למינציה הינו רגיש למים והוא אינו מבודד מחום ומקור.

קניית פרקט למינציה

בעת בחירת פרקט בקשו לראות שטח כמה שיותר נרחב מהפרקט ולא לקנות אותו מתוך תמונה של מחשב, ההמחשה במחשב יכולה להטעות מבחינת גוון ומרקם של הפרקט. בחדר שהוא עם מעט אור מומלץ להתקין פרקט בהיר.
חשוב לבדוק כי הנכם קונים פרקט מבעל מקצוע, חשוב שאיש מקצוע יראה את החלל שבו אתם מעוניינים להתקין את הפרקט. כמו כן בדקו כי המחיר כולל גם את מחיר הפנלים, ספי הדלת, הספוג וכמובן ההובלה על מנת לא לגלות הפתעות בהמשך התהליך, לרוב מחיר ההתקנה יינתן בנפרד.
כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *